511 Tööpakkumist | 30 Tööotsijat | 137 Ettevõtet

Kuidas vabatahtlik töö võib uue töökohani viia?

Vabatahtlik töö omab mitmeid kasutegureid nii neile, keda aitad kui ka Sulle endale. See ei ole ainult heategevus ja ühiskonda panustamine. Vabatahtlikud tegevused võimaldavad saada uusi oskusi ja kogemusi, leida kontakte ning miks mitte viia ka uue töökohani.

Pole oluline, kas oled otsinud töö pikka aega, soovid vahetada tegevusvaldkonda, oled alles otsima oma suunda või soovid maailma avastada uue nurga alt  – tuleb ainult astuda esimene samm ja võtta vastu võimalused, mida elu Sulle pakub.

 

Uued kontaktid

Tehes vabatahtlikku tööd, ei tea Sa ette kellega Su elu võib ristuda. Ehk kohtad tööd tehes tulevase äripartneriga, unistuste tööandja või muul moel inspireeriva inimesega. Tihti leitakse sobiv töökoht või töötaja tänud tutvustele, samuti on lihtsam minna töövestlusele, kui Sul on juba “soe” kontakt ees olemas.

Õhinapõhine töö mitte ainult ei võimalda leida ametialaseid kontakte, vaid võimaldab kohata uusi ja põnevaid inimesi, kellest võivad saada head tuttavad või miks mitte ka sõbrad. Tehes vabatahtlikku tööd on Sul kõige parem võimalus kohtuda nendega, kellega on Sul sarnane maailmavaade.

 

Uued oskused

Olles olnud pikaaegne töötu, soovid vahetada tegevusvaldkonda või alustad alles tööturul, on keeruline konkureerida inimestega, kellel on juba märkimisväärne kogemustepagas olemas. Vabatahtlik töö võimaldab Sul nii tööandjale kui ka endale tõestada, et saad soovitud tegevusega hakkama. Omandatud kogemused on võimalik ja isegi soovitatav lisada CV-sse ning kaaskirjas lähemalt selgitada, kuidas vabatahtlik töö on andnud võimaluse kõrvaldada seniseid ametialaseid puudujääke.

 

Uus maailmavaade

Vabatahtlik töö teeb Sinust parema inimese. See võimaldab Sul astuda välja oma igapäevasest rutiinist ning saada uusi kogemusi. Vabatahtliku töö uks suurimaid hüvesid on see, et näed ja koged reaalselt, kuidas Sinu panus aitab muuta maailma või kellegi elu paremaks.

Eriti oluline on see siis, kui Sul puudub toetav tugivõrgustik ning oled olnud pikka aega tööturul. Olla vajalik ning omada põhjust, miks hommikul rõõmsa ja teotahtelisena ärgata on loomuomane.

Tööandjad hindavad inimest, kes hoiab end ise aktiivsena, otsib uusi väljundeid ning on igapäevaselt tegev. Sinu panus aitab muuta maailma paremaks ja näitab ka tööandjale, et oled ettevõtlik, motiveeritud, mitmekülgsete huvidega ja valmis ka ise panustama.

 

Võimalus kogeda töökeskkonda

Vabatahtlikku tööd tehes on võimalus end muutuva elu ja töökeskkonnaga kursis hoida. See on eriti oluline nii noortele, kes alles suunduvad tööturule, kui ka neile, kes on tunduvalt vanemad aga viibinud mõnda aega tööturult eemal.

 

Võttes vastutusrikka rolli mõnes organisatsioonis, on võimalus kogeda ja aru saada, milline on ettevõtluskeskkond. Samuti annab see erinevas vanuses inimestele võimaluse harjuda koos töötama ja üksteist tundma õppima, üksteisega arvestama.

 

Tee esimene samm

Tihti on kõige keerulisem oma igapäevasest harjumuslikust mugavustsoonist välja astuda. Vabatahtlikul tööl on palju eelised, kuid see tähendab ka vastutust, kohustusi ja teinekord ka oma piiride ületamist. Olles olnud pikka aega töötu, või kui puudub piisav kogemus, on tihti töö leidmisel takistuseks ka enesekindluse puudumine.

Sagedased äraütlemised ja  kohtumine grupiintervjuudel kandidaatidega, kellel on märkimisväärsed kogemused olemas, toidavad samuti ebakindlust. Võtmerolli täitmine vabatahtlikus organisatsioonis tõstab Sinu väärtust nii tööandja aga mis kõige olulisem, ka Sinu enese silmis.

Parim võimalus enesekindluse kasvatamiseks on teha seda ju läbi eduelamuste!

Vabatalikku tööd tehakse väga erinevatel põhjustel. See pakub eneseteostust, aitab luua uusi kontakte, võimaldab end täiendada ja saada praktilisi töökogemusi ning avardab maailma.

Töö leidmine võib võtta nädalaid ning isegi kuid, äärmuslikel juhtudel aga ka aastaid. On suur vahe, kas minna õhtul magama tundega, et järjekordne päev töötuna on möödunud. Või minna õhtule vastu selle asemel uute kogemuste ja kontaktide võrra rikkamana.

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist