511 Tööpakkumist | 30 Tööotsijat | 137 Ettevõtet

5 näpunäidet, kuidas hakata ettevõtjaks

Ettevõtja on isik, kes ettevõtte vormis pakub tasu eest tooteid ja/või teenuseid ning omandab ettevõttest saadavat ettevõtjatulu.

Kas oled kunagi mõelnud hakata ettevõtjaks? Sa oled olnud alati ettevõtlik ning sead omale eesmärgid, mille poole püüelda. Oled olnud terve eelneva elu palgatööline ja nüüd tunned, et võiks lõpuks hakata „oma asja“ ajama. Kui see kõnetas Sind, siis meil on Sinuga jagada mõned ideed, kuidas ettevõtlusega tegelema hakata.

  1. Kõige esimene ja tähtsaim ülesanne – Sul on tarvis välja selgitada, miks Sa üldse soovid palgatöölt ära tulla ning ettevõtlusmaailma sukelduda? Tähtis on olla enda vastu aus ning vajadusel kasutada nõustaja abi, kes oskab Sind nendele küsimustele õigel suunal mõtlema panna. Sama mõte kehtib ka karjääris kannapöörde tegemiseks, sest probleemid võivad esineda sügaval Sinus endas, kuid töökohavahetus ei lahenda selliseid probleeme.
  2. Loo omale plaan ning kindel tegevuskava, kuidas samm-sammult ettevõtlusmaailmas oma eesmärki saavutada ning mõtle läbi oma äriidee. Võta teadmiseks, et kaasneda võivad riskid ja suuremad kulud, kuid see kõik Sinu unistuse ellu viimiseks. Arvesta, et Sul võiks raha olla vähemalt nii palju, et pool aastat ära elada. Vii oma kulud nii väikeseks kui võimalik ja hakka raha koguma!
  3. Registreeri oma firma. Kui oled äriidee enda jaoks läbi mõelnud, sealjuures teinud kulu- ja tuluarvestused, mõelnud, kes on Sinu kliendid ja konkurendid, siis on aeg registreerida oma firma. Seda muidugi juhul, kui oled jõudnud järeldusele, et asjaga on mõtet tegeleda.
  4. Loo omale tööharjumus – täpselt selline, nagu Sa seda soovid. Sul on nüüd see võimalus, sest see on Sinu ettevõte! Aga ära unusta, et alguses tuleks võtta igat päeva kui tööpäeva, sest Sul on vaja leida omale kliendid. Kaardista ära, kellele on sinu tooted/teenused suunatud ning loo oma ettevõttele kontod sotsiaalmeedias (Facebook, Instagram), et oleksid sihtgruppidele nähtav ja leitav.
  5. Ole valmis tagasilöökideks. Uue brändi loomisega ning täitsa uuena turule tulemisega võivad kaasneda ka mõned läbikukkumised, kuid ära heida meelt – nii õpitaksegi! Leia endale keegi, sõber või samas valdkonnas toimetav tuttav, kelle poole keerulisemates olukordades pöörduda ning abi küsida.

Tänapäeval saab igaüks oma brändi luua ning millegi uue ja innovatiivsega turule tulla. Selleks, et olla edukas ettevõtja, pead olema julge, sihikindel ning arvestama ka tagasilöökidega. Kui inimene midagi väga tahab ja selle nimel tööd teeb, võib ta saavutada kõike!

« »

One thought on “5 näpunäidet, kuidas hakata ettevõtjaks

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist