511 Tööpakkumist | 31 Tööotsijat | 136 Ettevõtet

Tulevikus tuleb tööandjal palganumber avaldada enne töövestlust

Euroopa Liidu uue direktiivi kohaselt peavad tööandjad avaldama kandidaatidele palga või palgataseme enne tööintervjuud. See suurendab palgaläbirääkimiste läbipaistvust ning võimaldab kandidaatidel oma palgaootusi vastavalt juba avaldatud pakkumisele kujundada.

Enamik Eesti palgatöötajatest leiab, et töökuulutustes peaks palk või palgavahemik olema märgitud, seega on töötajatele see muudatus tervitatav. Lisaks aitab palgavahemiku avaldamine värbamisel aega kokku hoida ning vähendab tõenäosust, et lõppvalikusse jõuavad sobimatu palgaootusega kandidaadid. Kuigi palkade läbipaistvus ei tähenda ettevõtetele kohustust tulevikus nimeliselt avaldada töötajate palgaandmeid, on selge palgasüsteem kaasaegse ettevõtte kultuuri osa.

Paljude tööandjate jaoks ei too uus direktiiv aga suuri muudatusi, sest neil on juba praegu läbipaistvad ja õiglased palgasüsteemid ning objektiivne töökohtade hindamise süsteem. Tööandjatele annab kindlustunnet, et ettevõte kohtleb oma töötajaid õiglaselt, suurendades seeläbi töötaja ja tööandja vahelist usaldust.

SinuCV.ee võimaldab ja soodustab samuti suuresti palkade kohe avalikustamist, et hoida kokku mõlema osapoole aega.

«

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist