511 Tööpakkumist | 31 Tööotsijat | 136 Ettevõtet

Videointervjuu kui populaarseim värbamisviis

Videointervjuu plussid

Videointervjuu on tänu koroonakriisile muutunud viimaste aastatega kõige populaarsemaks viisiks viia läbi töövestlusi. Samuti, enamus ettevõttetes on saanud populaarseteks videokonverentsid.

Kuna viimased aastad on näidanud, et kaugtöö on hetkel kõige populaarsem tööviis, siis videointervjuuks ei pea eraldi kokku saama. Transpordile ei kulu aega ega raha ning videointervjuuks ei ole tarvis eraldi vaba päeva võtta.

Kas teadsite, et videointervjuu ei pea toimuma üldse reaalajas, vaid saab ka tööaja väliselt, millal iganes Sulle sobib? Valitud kandidaat saab vastata videoga salvestatud küsimustele omale meelepärases kohas ning ajal.

Videointervjuud

Videointervjuu jaoks vajalikud vahendid

Arvuti, kõrvaklapid ja mikrofon peavad Sul kindlasti olemas olema ning kontrollitud, et kõik töötab viperusteta. Viime tähelepanu sellele, et arvuti küljes olev mikrofon püüab kinni häirivad ning mittevajalikud taustahelid. Eelista kõrvaklappidega mikrofoni!

Vali omale sobiv asukoht ning tee oma seljatagune korda! Värbajal tuleb Sind võimalikult hästi näha, ilma segavate faktoriteta. Soovitame asetada arvuti kindlale pinnale ning sättida sobiv kõrgus paika. Jälgi ka, et Sa ei oleks seljaga akna poole, sest siis oled Sa tumedas varjus ning värbaja ei näe Sind. Juhime tähelepanu, et kaamera peaks olema Sinuga otsevaates.

Mõtle hoolikalt läbi, kas Sa tead, millises internetikeskkonnas kõne toimub ning kas Sul on vastav link või hoopis programm olemas. Kui ei ole, siis hangi need!

Vahel võib juhtuda, et suurest ärevusest ja elevusest jookseb mõte kokku ning kannatada saab enese väljendamine uuele inimesele. Selleks, et seda ei juhtuks, soovitame kirjutada valmis spikri Sinule oluliste märksõnadega, mis aitaksid Sind, kui mõte peaks kokku jooksma.

Pööra tähelepanu oma välimusele. Vaata varem üle, mida Sa selga paned, et esmamulje Sinust jääks eeskujulik isegi siis, kui viibid oma koduses keskkonnas.

Kokkuvõtteks

Videointervjuu on tänasel päeval üks populaarsemaid värbamisviise ning selleks, et seda edukalt läbi viia on tarvis teha korralikku eeltööd. Vaja on pühenduda, keskenduda ja kontrollida, et vestlus oleks positiivsete tulemustega.

SinuCV soovib kõigile edu ja kordaminekuid!

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist