511 Tööpakkumist | 31 Tööotsijat | 136 Ettevõtet

Töö otsimine on hea CV-ga lihtne

Töö otsimine on midagi, mille tahaks võimalikult kiirelt tehtud saada. Sobiva töökoha leidmine võib võtta nädalaid, kui mitte lausa kuid. Tõenäoliselt on vähe inimesi, kes saaksid endale lubada sedavõrd pikalt ilma sissetulekuta kodus olemist. Enamik eelistaksid võimalikult kiiresti uuele ametipostile asuda. Üheks viisiks, kuidas vähendada sobiva töö leidmiseks kuluvat aega, on koostada hea CV ning seda ka kasutada.

 

Hea CV ning mõnusad lahendused toimivad kaua

Väidetavalt koostas esimese CV Leonardo da Vinci ja seda juba ajavahemikus 1481–1482. Toona oli CV pigem aga paar rida kirjeldust, kui midagi palju rohkemat. Kui võrrelda toonaseid dokumente ja praeguseid, on kõigile selge, et sajanditega on CV vorm muutunud. Ja kuigi vorm on suus, siis esialgne vajadus CV järgi ei ole kuhugi kadunud.

Ei ole realistlik, et tööandja kohtub iga kandideerijaga ja teeb temaga põhjaliku intervjuu, et kandideerija oskustest ja iseloomust üldse aimu saada. Elulookirjeldus on esimene filter, mis lubab tööandjal otsustada, kes võiks vabale ametikohale sobida ja kes mitte.

Kuna kogu sinu personaalsust, kogemusi ja oskusi annab edasi vaid üks dokument, peab selle dokumendi koostamine olema tööd otsides prioriteediks. Sa võid olla küll fantastiline inimene ja kandideerijate seast parim valik, ent kui tööandja su CV esimeses voorus kõrvale heidab, ei ole reaalsetest oskustest väga palju kasu.

 

Tee enda elu lihtsamaks

Hea CV koostamisel tuleks esmalt luua ülevaatlik dokument, kuhu panna kirja kõik läbitud koolid, kursused ja koolitused, varasemad töökohad, vabatahtlik töökogemus ja ka huvialad. See on sinu CV põhi, mida saab vastavalt igale tööpakkumisele kohendada. Muidugi võid sa iga kandideerimise jaoks täiesti uue elulookirjelduse koostada, ent see kulutab rohkem väärtuslikku aega. Hulga lihtsam on failist infot eemaldada, kui iga kandideerimisega uuesti nullist alustada.

Kuigi võib olla kiusatus igale tööpakkumisele oma täielik CV saata, ei ole see hea mõte. Kui CV on liiga pikk, ei hakka tööandja oma aega olulise info välja noppimisele kulutama. Eelistatud on CV’d, kus on välja toodud just antud tööpakkumisega seotud vajalik info. Lisaks sellele, et tööandja saab vajaliku info kiirelt kätte, on tajutav ka see, et sa oled tööpakkumisele reageerimisega vaeva näinud.

“Kopeeri ja kleebi” meetodil tehtud elulookirjeldused, mida kümnete kaupa erinevatesse firmadesse saata, paistavad asjatundjatele juba väga kaugemalt silma.

Vabatahtliku töö kogemust ja huvialasid, mille saab panna hariduskäigu ja tööelu järele, ei tohi alahinnata. Iga sinu kogemus võib aidata uuel töökohal paremini toime tulla ja tööandjale kasulikum olla. Veelgi olulisemaks osutuvad kõrvaltegevused siis, kui sa ei ole varem tööd otsinud või on töötamisse pikem paus jäänud.

 

Hea CV, mis jääb meelde ja paistab silma

Üldpildile lisaks on vaja tähelepanu pöörata ka detailidele. Kui unustad lisada kontaktandmed, pole tööandjal võimalust sinuga kontakti saada. Kirjavead, CV jooksul muutuv kirjatüüp ja muud koostamisega seotud vead jätavad aga halva esmamulje ja kui kaalukausil on kaks CV’d, valitakse suurema tõenäosusega see, mis jätab parema mulje.

Hea CV ei ole alati universaalne CV. Nagu enne mainitud, peaks igaks kandideerimiseks CV uuesti üle vaatama ja vastavalt töökuulutusele muudatusi tegema. Arvestada on vaja ka valdkonnaga, kuhu sa kandideerid ja mõelda, milline CV just seal valdkonnas heas mõttes silma jääks.

 

Koosta CV vastavalt ametikohale

Kandideerides rangesse kontorisse või akadeemilisse asutusse, on tõenäoliselt rohkem hinnatud traditsiooniline lähenemine – uuri välja, mis on CV koostamise reeglid ja järgi neid. Kui soovitav töökoht hindab aga videotöötlusoskuseid ja suutlikust kaamera ees esineda, võiks parem lahendus olla videosse salvestatud elulookirjeldus  – võta oma telefon või kaamera ning loo selline video CV, mis veel nädal aega hiljem vaatajatel meeles on.

Elulookirjeldus ei ole võluvõti, mis avab kõik uksed ja garanteerib sulle unistuste töökoha. Hea CV on aga kõige lähedasem asi võluvõtmele, mis sul on võimalik leida, aidates koondada kõik su oskused ja teadmised, mida sul töö leidmiseks vaja on.

 

 

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist