511 Tööpakkumist | 30 Tööotsijat | 137 Ettevõtet

Hea esmamulje jätmine töövestlusel

Hea esmamulje jätmine oma potensiaalsele tööandjale on väga tähtis, sest teist võimalust enam ei tule. Samuti on see oluline ka igapäevaelus. Ärikohtumistele ja ka kohtingule minnes on positiivne esmamulje tähtis, sest sellest võib sõltuda Sinu tulevik.

Enesekindlus

Enne kohtumise hetke peaksid Sa juba laadima ennast enesekindlusega. Hea enesetunne on selle aluseks, pabistamine siin kaasa ei aita. Sinu kehahoiak näitab juba suuresti kuidas end tunned ning seda on ka teistele näha. Tööintervjuu järjekorras oodates ei tasu istuda küürus telefonis vaid pigem seisa püsti ja ole sirge seljaga, sest nii jätad Sa juba enesekindlama mulje. Ära tee närvilisi liigutusi. Töövestlust pidades ole kehaga otse vestluspartneri poole, küljega olles võib jääda mulje, et ta ei paku Sulle huvi.

Silmside hoidmine

Silmside mitte hoidmine vestluse ajal näitab Sinu närvilisust ja ebaenesekindlust. Sa ei pea kogu aeg vestluspartnerile silma vaatama, piisab ka kui hoiad silmsidet kolme sekundiliste perioodide kaupa. Enne vestlusele minekut võiksid ka korra peegli ees teha väikese vaatluse, et ega Sinu kaelaehe või kõrvarõngad ei tõmba liiga palju tähelepanu.

Naerata!

Naeratavad inimesed jätavad endast alati sõbraliku ja väga positiivse mulje. Sellise emotsiooniga tulekski ruumi siseneda, kus töövestlus toimub. Kodus võib varem peegli ees naeratamist harjutada, et see näeks välja loomulik ja muretu isegi, kui oled natuke närvis.

Korralik käe andmine

Tööintervjuul võib olla rohkem kui üks inimene, siis tuleks kätt anda kõigile ruumis viibijatele. Enesekindlat iseloomu näitab kindel käepigistus, mille tugevusega ei maksa ka liiale minna. Juurde annab ka see, kui keerad enda käe kätt andes pealmiseks. Sobimatu oleks esimesel kohtumisel kohe kahe käega teisest kinni haarata, võib olla liiga intiimne.

Rahulik ja enesekindel hääletoon

Töövestlusele minnes on ikka väike närv sees. Sellega kaasneb ka tihti liiga kiire rääkimine. Lausete vahel tuleks teha pause, mis aitab ka kaasa dialoogi tekkimisele. Oluline on, et Sa ei oleks liiga vaikne ega ka liiga valju.

Riietus

Töökohtumistel peaks välimus olema viimistletud ja olukorrale vastav. Riietus näitab, kui tõesiselt sa oma missiooni võtad ning milline inimene Sa oled. Sinu välimus mõjutab teiste suhtumist Sinusse ning esimesel kohtumisel tuleks end riietada eetiliselt.

Asjalikku, rõõmsat ja enesekindlat esmamuljet saab jätta vaid üks kord ning seda on võimatu hiljem muuta. Lähtudes eelmistest punktidest, anna endast töövestlusel parim ja jäta oma tööandjale hea esmamulje!

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist