511 Tööpakkumist | 31 Tööotsijat | 137 Ettevõtet

Motivatsioonikirja kirjutamine – mis ja kuidas?

Motivatsioonikirja kirjutamine lisaks CV-le on tööle kandideerimisel oluline, sest see on põhjalikum ja moodsam kui kaaskiri. Kirjutades motivatsioonikirja tasub meeles pidada, et selle sisu peab äratama suuremat huvi Sinu kui uue võimaliku töötaja vastu. Lähtudes uue töökoha nõudmistest, kirjuta motivatsioonikiri oma positiivsetest omadustest ning veena tööandjaid, miks just Sina sobid vastavale ametikohale kõige paremini.

Kirja maksimaalne pikkus on üks lehekülg ning font Arial või Times New Roman. Kirjasuurus võiks jääda vahemikku 10-12.

Motivatsioonikirja kirjutamine

Esimeses lõigus võiksid välja tuua info, kuidas Sa selle tööpakkumise leidsid. Oluline on ka ära mainida põhjus, mis motiveeris Sind kandideerima just sellele ametikohale.

Teises lõigus too välja oma parimad omadused, kogemus ning hariduse tase, mis on vajalik või tuleb kasuks vastaval ametipositsioonil. Ära unusta, et motivatsioonikiri täiendab Sinu CV-d. Kirjutades motivatsioonikirja, ära korda oma laused, mis on juba Sinu CV-s olemas.

Kolmandas lõigus on vajalik välja tuua oma väärtused ja põhjendused, miks just Sina sobid kõige paremini antud töökohale. Ära hoia end tagasi ning loetle üles kõik plussid, mida just Sina nende ettevõttele juurde annad, kui selle töökoha saad. Loetle üles ka senised tööalased saavutused.

Neljas lõik on kokkuvõtte jaoks. Maini ära, et motivatsioonikirjale oled lisanud ka CV ning täiendavate küsimuste korral võib potentsiaalne tööandja Sinuga ühendust võtta läbi telefoni või e-maili teel.

Motivatsioonikiri ongi valmis! Lõppu kirjuta, et jääd tagasisidet ootama ja oled valmis koheselt tulema ka töövestlusele. Lisa oma nimi, kontaktandmed – telefoninumber, e-mail, kuupäev ja allkiri. Kui Sa näiteks igal ajal ei saa telefonile vastata, siis võid lisada ka kellaajad, millal võiks potentsiaalne uus tööandja Sinuga telefonile helistades ühendust võtta.

Kokkuvõtteks

Motivatsioonikiri on põhjalikum ja moodsam kui kaaskiri, sest läbi selle on võimalik detailselt välja tuua oma kasulikud omadused. Näita, et oleksid väärtuslik töötaja uuel ametikohal. Motivatsioonikirja kirjutades näita, et Sa tunned oma valdkonda hästi ning oled väga motiveeritud töötamisest vastavas ettevõttes.

Soovime Sulle edu uue töökoha leidmisel,

SinuCV

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist