511 Tööpakkumist | 31 Tööotsijat | 137 Ettevõtet

Karjäärialased eesmärgid uueks aastaks

Juba loetud päevade pärast algab uus aasta ning sellega seoses ka aina populaarsemaks muutub uute eesmärkide ja lubaduste tegemine järgmiseks aastaks. See on paras väljakutse, sest me proovime uut aastat alustada uue ja puhta lehega. Ligi kolmandiku oma elust me kulutame aega tööl käimisele ning see võiks meile siiski meelepärane olla.

Toome teieni 5 mõtet, kuidas karjäärialased eesmärgid ellu viia

  1. Vaata üle oma CV. See on vajalik selleks, et Sinu teave oleks alati ajakohane. Aastatega täiendad Sa ennast nii kogemuste kui ka uute oskustega, mida on hea oma CV-s välja tuua, et potentsiaalsed tööandjad Sind märkaksid. Isegi, kui Sa parasjagu uut töökohta ei otsi, on teabe uuendamine juba hea tulevikuks, kui seda peaks vaja minema, sest ajaga võivad ununeda näiteks läbitud koolitused. Asjaliku ja pilkupüüdva CV saad luua meie lehel.
  1. Püstita uued karjäärialased eesmärgid ja pane need kirja. Mõtle põhjalikult läbi, millised eesmärgid Sa endale sead, jäädes sealjuures realistlikuks. Kättesaamatuid karjäärialaseid eesmärke pole mõtet seada, sest tõenäoliselt jäävad need realiseerimata. Pane kirja samm-sammult, kuidas jõuaksid oma eesmärkideni. Nende punktide järjepidev täitmine viib Sind unistustele lähemale ehk näitavad Sulle teed. Soovitame Sul ka oma tegevustele kuupäevad määrata, nii on lihtsam jälgida ja planeerida oma aega.
  1. Õpi ja täienda oma oskusi. Sa ei ole kunagi liiga vana, et midagi uut õppida! Laienda oma karjäärivõimalusi õppides midagi uut või arenda oma oskusi, sest mis saaks olla parem, kui tööredelil tõusta või teha hoopis kannapööre ja hakata tegelema hoopis millegi uuega, mille vastu tunned kirge. Kogu arenemisprotsess tõstab enesekindlust, annab julgust vastu võtta uusi väljakutseid ning hirmud jäävad seljataha. Alusta ühest asjast, mis Sind hirmutab. Näiteks, avalik esinemine. Hirm ja ärevus ei ole Sinu teejuhiks ning ei tohiks piirata Sinu võimalusi saata korda suuri asju.
  1. Kaota vanad ja laisad harjumused. Ole valmis tekitama omale uusi harjumusi ja järjekindlalt harjuta need endale sisse. Selleks on vaja aga vanadest loobuda. Teekond oma unistuste suunas ei saa olema kerge, aga täiesti tehtav, kui alustad väikeste sammudega ning unustad hirmu proovida uusi asju.
  1. Ära sea omale liiga palju eesmärke korraga. Kui karjääris kannapöörde tegemine on Sinu suurim soov ja eesmärk, siis keskendu ainult sellele. Kaalu langetamine, suitsetamisest loobumine ja näiteks lihatoodete mitte tarbimine võiksid jääda tulevikuks, sest selline „eneseohverdamine“ võtab liiga palju energiat korraga ning tulemused ei pruugi olla püsivad.

Kokkuvõtteks

Luba omale rahulolutunnet ning sea omale realistlikud karjäärialalised eesmärgid uueks aastaks, et teha just täpselt sellist tööd, mis Sulle meeldib!

Head vana aasta lõppu ja edukat uut aastat!

Karjäärialased eesmärgid

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist