511 Tööpakkumist | 30 Tööotsijat | 142 Ettevõtet

CV kirjutamine – kasulikud näpunäited

 

Tööle kandideerides närveeritakse võimaliku tulevase ülemusega näost näkku kohtumise ehk tööintervjuu pärast. Ära unustatakse aga see, et tööintervjuu ei ole sugugi esimene samm, mis teha tuleb. Enne kui on võimalik kabinetis kätt suruda, tuleb läbida esimene sõel, milleks on muidugi CV kirjutamine saatmine.

Sobiv CV avab uksi ja pakub võimalusi, millest tööotsija on siiani vaid unistada julgenud. Ebasobiv CV tähendab aga seda, et enamik võimalusi on kadunud juba alguses. Seega tuleb uue töökoha otsimist alustada mõtlemisest, kuidas panna kokku võimalikult esinduslik ja tõene CV.

 

Individuaalne lähenemine

Kahele töökohale identse CV saatmine tuleb üsna kiiresti välja, sest kopeeri-kleebi meetodil tehtud CV on kogenud personalijuhile selgelt äratuntav. Aja võtmine selleks, et koostada CV vastavalt töökuulutusele ja ametikohale, suurendab oluliselt järgmisesse vooru jõudmise võimalusi. Küll ei ole vaja aga iga CV kirjutamist nullist alustada.

Esimese failina tasub luua dokument, kuhu on kirja pandud kõik töökohad, hobid, saavutused ja koolitused, kus oled läbi aastate osalenud. See garanteerib, et kogu vajalik info on ühes kohas koos ning kui on vaja midagi uuendada, piisab ainult ühe dokumendi muutmisest. Kuigi kahe erineva faili tegemine võib tunduda ajaraiskamisena, siis tegelikult säästab see igale tööotsijale väärtuslikku aega.

Asudes mõnele ametikohale kandideerima, ei ole vaja saata sinna tervet oma tööajalugu. Keegi ei soovi kulutada aega sellele, et erinevatest töökogemuste hunnikust välja sorteerida, kas kandideerija on tegelikult üldse sobilik.

Palju ahvatlevam võib tunduda täistopitud CV kõrvalejätmine. Tark tööotsija valib enda põhjalikust kõigi kogemustega CV-st ise just need töökohad ja koolitused, mis antud ametikohal kasulikud on, et luua kohe soovitud mulje.

 

Täpne ja konkreetne

CV maksimaalseks pikkuseks on sobivaim kuni kaks A4 lehekülge, millel on ilusasti vormindatud tekst. Konkreetne ja täpselt koostatud, ametikohale vastav dokument teeb kandideerija varasemast töökogemusest ülevaate saamise lihtsamaks ja kiiremaks. Täpselt sellele ametikohale sobiv CV näitab ka seda, et kandideerija on ise ära teinud esmase analüüsi ja toonud välja, miks oleks just tema sellele töökohale parimaks valikuks.

CV-d koostades tasub ka üldisemas plaanis pidada silmas ametit, millele kandideerid.

Loovat lähenemist nõudva töökoha CV võib olla julgem ja omapärasem, samas kui mõnel teisel juhul on raamidest ja juhistest rangelt kinnihoidmine vältimatu.

Populaarseks muutunud videoCV-sid ei tasuks saata aga näiteks dokumendihaldusega tegelevasse firmasse, kus videotöötlusoskuste ja kaamera ees esinemine julgusega mingit kokkupuudet pole.

 

Enne saatmist kontrolli

Kui töökuulutuses on kindlad nõuded CV kirjutamisele eraldi välja toodud, on vaja neid ka punktipealt järgida. See võib olla esimene test, et sõeluda välja, kes pääsevad järgmisesse vooru ja kes peavad koheselt eitava vastusega leppima.

Veelgi spetsiifilisemaks minnes tasub välja uurida, kes täpselt värbamisega tegeleb. Kuigi suurfirmad palkavad vahendusagentuure, kes esmase värbamistöö nende eest ära teevad, siis reeglina tegeleb uute töötajate otsimisega keegi firmast. Kui juhtub olema tuttavaid või sõpru inimesi, kes on samasse firmasse kandideerinud, tasub nende kogemuse kohta uurida ja kasulik info kõrva taha panna.

Ja viimaseks tasub kõik üle kontrollida. Enne kui CV teele läheb, peab veenduma selles, et kõik on grammatiliselt korrektne. Pole midagi piinlikumat kui pärast „Saada“ nupu vajutamist avastada, et firma nimi on valesti kirjutatud.

CV on kui reklaam, millega jätad esmamulje inimesele, kes sinuga kunagi varem kohtunud pole. Kasuta seda võimalust hästi.

 

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist