511 Tööpakkumist | 28 Tööotsijat | 142 Ettevõtet

Töö leidmine pandeemia ajal – 9 nippi, et oleks lihtsam.

Nüüdseks on juba kuid möödas sellest, kui meid tabas ülemaailmne pandeemia. Töö leidmine pandeemia ajal on muutunud olulisemalt raskemaks. Paljud ärid üle maailma on läinud pankrotti või pidanud töötajaid koondama tänu millele on palju inimesi töötud ning tööturg üsna kitsas. Selleks, et töö leidmine pandeemia ajal oleks natukene lihtsam, anname paar nippi, mis sind kindlasti aitavad.

1. Hoia tööd otsides avatud meel

Töö leidmine pandeemia ajal nõuab avatud meelt. Kestev ülemaailmne olukord on paratamatult põhjustanud nõudluste muutusi oskuste ja tööstusharude lõikes, seega proovi olla paindlik ja vaata ka väljaspoole oma tavapärast valdkonda. Mõtle, millised tegurid on need, milles oled valmid tegema kompromisse ning millised tegurid on sinu heaolu ja karjäärieesmärkide juures lahutamatud.

Kaalu ka ajutise/hooajalise töö võimalust kuna esiteks annab ajutine tööjõud firmadele võimaluse ennast uuesti üles ehitada ning lisaks annab see sinule nii sissetuleku kui ka kogemusi. Ajutise töö puhul (ja ka pikemaajalise töö puhul) mõtle, kas sinu kogukonnas on tänu pandeemiale tekkinud probleeme, mida sina oskaksid lahendada, näiteks aidata videokonverentsidega või on sul teadmised kuidas hoida inimesi enda ümber tervete ja kaitsutena.

2. Keskendu neile firmadele, mis parasjagu palkavad uusi inimesi

Mitte kõiki tööstusharusid ei see ülemaailmne pandeemia tabanud nii raskelt kui mõnda teist. Näiteks klienditeenindus- ja laotöötajad, pakkide käitlejad, raamatupidajad ja tervishoiutöötajad on endiselt suures nõudluses. Mõne konkreetse töö leidmine pandeemia ajal ei pruugi olla väga lihtne, aga kindlasti leiad midagi sarnast, mis sinu nõuete ja kogemustega vastavad. Seega, otsi internetist erinevate tööstussektorite pakkumisi ja vaata, mis väljaspool sinu tavalist tööstusharu võiks sulle sama hästi sobida.

3. Kohanda oma CV ja kaaskirjad firma vajadustele vastavalt.

Peale selle, et peaksid nagunii oma CV koostama vastavalt kohale (loe siit, kuidas oma CV paremaks muuta), millele kandideerid, on vaja teha ka eeltööd pandeemia mõjutuste osas vastavale tööstusharule. Viimastel kuudel on kõik organisatsioonid ja tööstusharud läbi teinud palju muutusi tänu millele on muutunud ka otsitava kandidaadi oskuste nõuded. Uuri pandeemia võimalike mõjude kohta töökohale, millele kandideerid ning kohanda oma CV ja kaaskiri vastavalt sellele. Pane kirja enda oskused, millega saaksid firmat aidata ja edendada. See näitab sinu tulevasele tööandjale seda, et oled tutvunud nende tööstusharuga ja näitab ka sinu töötahet ja oskusi, mis neid aitaks.

4. Väljenda selgelt enda väärtust tööandjale

Uuele töökohale kandideerides mõtle järgmistele küsimustele: “Miks peaks tööandja tööle võtma just mind mõne teise kandidaadi asemel? Mis on see, mida mina saan lauale tuua, mida teised kandidaadid ei saa? Millised unikaalsed oskused või kogemused mul on, mis võiksid tõelist väärtust lisada? Kas ma pean end eriti loovaks või innovaatiliseks?”

Mõtle ka konkreetsetele näidetele, mis sinu väärtust tõestaksid. Lisa need oma CV-sse ja/või kaaskirja.

5. Ole paindlik ja uuendustele keskenduv

On ilmselge, et me liigume kiiresti arenevasse töömaailma – sellisesse, mis hõlmab uusi tavasid ja erinevaid koostöövõimalusi. Seega, oskus kiiresti ja osavalt sellesse uude ajastusse integreeruda, samuti valmisolek olemasolevaid oskusi täiendada või vajaduse korral uusi omandada, on saanud fundamentaalseks.

Paljud tööjõupraktika elemendid, sealhulgas suhtlus, juhtimine ja strateegia, peavad või juba on muutunud ning edukad kandidaadid on need, kes näitavad üles avatud meelt ja valmisolekut „uus” omaks võtta. Näita tulevasele tööandjale, et oled paindlik ja kohanemisvõimeline kas juba kandideerides või intervjuu staadiumisse jõudes.

6. Kasuta oma vaba aega targalt ära

Kasuta oma vaba aega selleks, et ennast täiendada ja uusi oskusi õppida. Võta näiteks mõni online-kursus või pane end lausa online-ülikooli kirja, et saada uusi diplom/kraad. Tänapäeval on selleks palju võimalusi ning tänu pandeemiale on neid tekkinud veelgi rohkem (näiteks Skillshare).

Lisaks sellele on soovitav võtta vaba aeg selleks, et “puhastada” oma sotsiaalmeedia kanaleid kuna tänapäeva maailmas mängib sotsiaalmeedia ka töö leidmisel suurt rolli. Eemalda või peida ära kõik need postitused, mida sa ei soovi, et sinu tööandja näeks. Või pane terve oma profiil privaatseks.

Kindlasti, nagu juba mainitud, tee eeltööd firma ja tööstusharu kohta, kuhu kandideerid. Proovi ka leida ja kontakteeruda inimestega, kes töötavad või on muud moodi seotud firmaga, kuhu kandideerid, et nad saaksid olla sinu soovitajad.

7. Uuenda oma LinkedIn’i profiili

LinkedIn on peamine platvorm, mida tööandjad kasutavad, seega, tasub ka sinul oma aega sellesse investeerida. Võta LinkedIni kui oma CV elavat ja hingavat versiooni, mille kaudu tööandjad saavad sinu kohta rohkem teada saada. Õige kasutamise korral võib sinu LinkedIni profiil aidata sul luua oma ametialast identiteeti, suurendada oma tööalast suhtevõrgustikku ja jagada sisu, mis kõik sind potentsiaalsete tööandjate ees silma aitab paista.

8. Valmistu kutsutud intervjuuks

Enne intervjuud harjuta läbi oma vastused eeldatavatele küsimustele. Samal ajal mõtle ka küsimustele mida soovid ise esitada oma  potentsiaalsele tööandjale. Mõtle ka läbi mida soovid oma kogemuse ja enda kohta väljendada. Enamik töökohti on praegu kodused, nii et ole ka valmis läbi arutama enda kodus töötamise võimalusi. 

Paljud tööintervjuud käivad hetkel läbi videokõnede, nii et veendu, et sul oleks intervjuu ajaks hea internetileviga ja vaikne koht. Pööra tähelepanu ka oma riietusele, nii videokõne kui näost-näkku intervjuu puhul.

Pea meeles, et me elame hetkel keerulisel ajal. Alusta intervjuud küsimusega, kuidas neil läheb, enne kui hüppad soovitud asja juurde.

9. Tuleta ennast meelde, kuid mitte liiga tihti

Pandeemia ajal võivad potentsiaalse tööandja personalitöötajad olla hõivatud muude ülesannetega või ei ole neil lihtsalt koheseid vastuseid tänu millele ei pruugi sa tagasisidet oma intervjuule saada nii kiiresti, kui seda sooviksid. Ära aga jää ka vaikselt istuma ja ootama. Tuleta ennast meelde umbes korra nädala-kahe jooksul.

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist