Tööamps on töötuna arveloleku ajal ajutine töötamine, mis võimaldab olla erialaselt aktiivne kuni põhitöö leidmiseni.
Iga inimene, kes ei tööta, saab ennast registreerida töötuna. Põhitöö otsimise kõrvalt on alates 2020 aasta 1. septembrist võimalik inimestel, kes on end töötuna registreerinud, teha ajutist tööd aktiivse põhitöö otsimise kõrvalt. Varasemalt on olnud tööotsija kohustatud lõpetama töötuna arveloleku aja, kui teda on kutsutud teenust osutama, mille eest on ka rahaline tasu. Ei ole just mugav olnud varasemalt tihti arveloleku lõpetamine ning siis uuesti pärast väikest tööotsa end taas arvele võtta. Samuti on tööotsijatel tekkinud hirm, et midagi võib juhtuda hüvitiste ja ravikindlustusega. Tänu 2020. aastal tehtud seaduse muudatusele, on lühiajaliste tööotsade tegemine palju lihtsam ja riskivabam.
Oluline on, et tööotsija teeb töötukassaga koostööd ning kannab ette lühiajalise töö aja ning mahu. Niipea, kui tööotsijal avaneb võimalus ajutiselt töötada, on ta kohustatud teavitama sellest ka töötukassat kohapeal, telefoni või e-maili teel. Tööotsija saab tööle asuda töötuna arvelolekuaega lõpetamata siis, kui ajutise töö tasu ning aeg vastavad tööampsu tingimustele. Kahjuks tuleb töötuna arvelolek töötamise ajaks lõpetada, kui tööpäevade arv on suurem ning tasu lubatust kõrgem, mida kontrollitakse Maksu- ja Tolliameti maksulaekumiste ning töötukassa registri andmete põhjal. Uuesti saab end töötuna registreerida, kui tööots on läbi saanud. Selleks, et vältida arusaamatusi ja probleeme, on tähtis töötukassat teavitada aegsasti oma tulevatest tööampsudest ning kas töötuna arvelolek on lühiajalise töötamise ajal võimalik.
Kui oled töötuna arvele võtnud ning Sul avaneb võimalus teha tööampse, ole veendunud, et Sinu lühiajaline töö vastab tingimustele ning kindlasti teavita sellest ka töötukassat.