510 Tööpakkumist | 28 Tööotsijat | 142 Ettevõtet

5 nõuannet, kuidas ülemuselt palgatõusu küsida

Palgatõus võib oodata Sind siis, kui oled olnud pikki aastaid truu ja ettevõtlik meeskonnaliige. Pahatihti ei julge töötajad omale palka juurde küsida, sest kardavad, et neile vastatakse eitavalt või juhatus hakkab neisse teistmoodi suhtuma.

Endast tuleb siiski märku anda, sest suure töökoormuse tõttu ei pruugi ülemus Sinu tööpingutusi ja arenemist tähele pannagi.

Kui tead, et oled läbi teinud suure progressi ning tugev soov on end tööalaselt motiveerituna edasi tunda, lepi kokku pisike koosolek oma ülemuse või juhatusega, et küsida palgakõrgendust.

1. Palgatõus & õige lähenemine

Enne kui ülemuse jutule lähed, pane end ettevõtte juhi olukorda ning analüüsi situatsiooni ning mõtle, miks on üldse kasulik töötaja palka tõsta.

Ettevõte ostab Sinult tööjõudu ega ole heategevuslik organisatsioon. Me kõik teame ja kogeme, et elektrihinnad, kütus, söök, jook, üür ja muud maksud aina suurenevad. Ootamatud olukorrad ei hüüa tulles ning meil kõigil on omad unistused. Kuid puhtalt oma elujärje paremaks muutmise sooviga ei tasu palgakõrgendust küsima minna.

Kasulik on viia tähelepanu palgaläbirääkimistel arengule, kuidas Sina saaksid ettevõttele rohkem edu tuua. Kas Sa suudaksid edaspidi näiteks juhatuse töökoormust vähendada või hoopis kliente juurde tuua? Ehk oleksid hoopis motiveeritum ning teeksid palgatõusuga rohkem tööd? Mõtle läbi konkreetne strateegia, kuidas jõuaksid oma sõnumiga paremini ülemuseni.

2. Positiivne tagasiside, et saada oodatud palgatõus

See on täpselt õige aeg, et teha eneseanalüüs. Suhtle oma töökaaslaste, klientide ja miks mitte ka juhatusega, et korjata tagasisidet enda töö kohta. Pane kirja kõik enda saavutused ja kiitused ning õnnestunud projektid. Eneseanalüüs näitab ka Sulle positsiooni, kuhu oled oma järjepidevuse, kohusetunde ja arenguga tööalaliselt jõudnud.

3. Varu aega

Ole kindel, et läbirääkimised palgatõusuks oleksid õigesti ajastatud. Maini enne kohtumist silmast silma või Zoomis, et koosoleku teemaks on palgatõus, et juht saaks teha ettevalmistusi ning vestluse ajaga arvestada.

Palgatõus

4. Soovitud palgatõusu number olgu teada

Kas teadsid, et üle 20% palgatõusu saada on üsna ebareaalne? Oleneb muidugi ettevõtte edukusest ja tööstusharust, aga turvaline on palgakõrgendust küsida kuni 10%. Enamasti tublid töötajad seda ka saavad.

Kirjuta üles oma palgasoov, too võrdlus ja rehkenda välja oma tööraha vajadus ning kui palju erineb see Sinu praegusest palgast.

Hoia meeles, et ettevõtte kulu Sinu peale on suurem kui ainult Sinu kättesaadav palk. Selleks, et kursis olla, kui palju Sa tegelikult ettevõttelt küsid, kasuta palgakalkulaatorit, kus arvestatakse välja tööandja kulu-, bruto- ja neto summa. Oma palgasoov esita juhatusele alati brutona.

5. Harjuta kõne pidamist

Enamasti on palgatõusu küsimiseks ainult üks võimalus ning ei tasu seda tuksi keerata. Harjuta oma kõne enne läbi, lindista üles ning kuula ja analüüsi seda. Pane tähele, et Sinu väljenduslaad ei oleks liiga agressiivne ega pealetükkiv.

Palgatõus on kui motiveeriv preemia tehtud suurepärase töö eest. Enne koosolekut juhatusega tee korralik eeltöö ning vii läbi eneseanalüüs, et läbirääkimised oleksid edukad. Jõudu!

« »

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Copyright © 2023 SinuCV | Kasutustingimused | Privaatsuspoliitika | Meist